fbpx
+420 704 127 111, +420 603 288 869info@skolapetiprvku.cz

Úvod do věšteckých technik Orientu

 

PRAHA

Každá kultura světa má vlastní techniky dotazování se na vůli nebes.

Pouze pro 8 účastníků abychom mohli nad tématy také diskutovat a probírat případné příklady z praxe.

 

 

Termín: 08.06.2019 – 09:00-16:00hod

 

Místo: Sokolovská 128/82, 186 00 Praha 8-Karlín

 

Cena:1.000,- Kč  

 

Co se naučíme?

Každá kultura světa má vlastní techniky dotazování se na vůli nebes. Potřeba dotazovat se na to, co si Bohové či Nebesa nebo snad duchové předků přejí, je dána potřebou jednat tak, aby nám zůstali Bohové, Nebesa nebo právě oni duchové předků nakloněni. Pokud jsou nám oni duchové nakloněni, budeme se i my mít dobře. Tato prvotní potřeba se následně proměňuje v potřebu porozumět a poodhalit svou budoucnost. Dálný Orient, stejně jako kultury původních obyvatel Ameriky nebo Afriky, měl svoje nesčetná orákula, z nichž některá přečkala do dnešních dní.
Přijďte si poslechnout povídání o dávných technikách věštění, o jejich sofistikovaných strukturách a pozadí. Podíváme se na nejstarší metody dotazování se na osud, podíváme se, co stálo u zrodu asi nejstaršího orákula Yi Jing (Knihy Proměn), ale také jaká další orákula starověká Čína používala.
Připravili jsme pro vás povídání o věštebných kostech. O Yi Jing (I ťingu), tedy o Knize Proměn, ale také o Šu Šen, orákulu označovaném jako „Sestra Yi Jing“, nebo o skoro neznámém orákulu 81 tetragramů (Tai Hsuan Ching).
Povíme si něco o velmi sofistikovaném orákulu Da Liu Ren a naučíme se jeho zjednodušenou verzi Xiao Liu Ren. Podíváme se na karetní orákulum Mahjongových karet, které je určitou obdobou známého Tarotu a v neposlední řadě na jednoduché a praktické Orákulum 5ti mincí. A další….

 

Přihlášení přes web nebo přes email info@skolapetiprvku.cz
pro další informaci volejte 704 127 111 – J.Vydržel

Přihlásit se můžete přímo prostřednictvím tohoto formuláře: