Jakou peněženku si pořídit podle Feng Shui pro rok 2018?

 

Rok Ohnivého Fénixe (kohouta) se pomalu blíží ke svému konci. Začíná poslední čtvrtina roku a počátkem února převezme žezlo vlády další regent. Tentokrát se jedná o Zemského Psa. Mohli bychom tedy zjednodušeně říct, že rok 2018 bude rokem Zemského Psa (Wu Xu).

 

Před začátkem každého roku se mnozí lidé připravují na změny, které jim nový rok přinese. Je neoddiskutovatelné, že každý rok je jiný, vládnou v něm jiné energie, u každého umí zdůraznit jiná témata k aktuálnímu řešení. I proto se rok co rok s železnou pravidelností mnoho praktiků Feng Shui věnuje na konci starého roku konzultacím se svými stávajícími klienty, aby je a jejich domy připravili na energie roku nadcházejícího.

 

Mnoho lidí, kteří už slyšeli nebo se i zajímají o Feng Shui, pak řeší tyto změny do hloubky a míry, které jsou schopni. Vykuřování prostor před začátkem nového roku, nastavení správného směru lůžka nebo třeba vhodné barvy peněženky pro nadcházející rok. A u tohoto momentu se pojďme zastavit a něco málo si k vhodným nevhodným barvám peněženek pro nadcházející rok Zemského Psa říct.

 

Prosperita, hojnost, bohatství je něco, co hýbe naší myslí ať chceme nebo ne. Ať prožíváme více svět duchovní nebo ten hmotný, protože správné nastavení v této oblasti nám umí otevřít kanál, skrze který k nám proudí síla hojnosti a peníze. Ty ryby v tom proudu k nám připlouvají někdy snáze jakoby samy sebou nebo se nám naopak v proudu ztrácí. Správně nastavený faktor Bohatství je tedy důležitým prvkem v našem životě, ale upřímně si řekněme hned na počátku, že něco jako správná barva peněženky pro podporu bohatství, neexistuje.

 

Chápu, že jsem teď mnohé z vás asi zklamal, asi jste čekali nějakou jednoduchou, ale účinnou radu, jako třeba že pro rok Zemského Psa si pořiďte bílou nebo stříbrnou peněženku, která představuje element Kovu. Kov je symbolicky spojen s penězi a roční element Země element Kov podporuje. Smůla. Takhle, promiňte mi, hloupě to opravdu nefunguje a čím dřív opustíte tyto nesmyslné NewAge představy o světě, tím dřív můžete najít zákonitosti, které využívá opravdové tradiční Feng Shui v oblasti hojnosti, prosperity a bohatství.

 

Váš potenciál bohatství je svým způsobem daný. Smutnou zprávou je, že ne každý může být bohatý, ne každý může podnikat z pláže. Druhou smutnou zprávou pro vás asi bude, že tento potenciál se jen velmi pracně mění a žádný jihozápadní kout v bytě nebo domě na něj nemá vliv. Ano, i toto je falešná cesta, po které se mnozí zájemci o Feng Shui vydali. Ale to je na jiný článek. Nedočkavce zatím tedy odkážu na knihu K.Diamond Feng šuej pro skeptiky (vydala Eugenika) a stranu 29-31. Mimochodem K.D. je žačkou skvělého mistra Larryho Sanga, který stojí za Americkým centrem Feng Shui.

Zpět ale k našemu nebo tedy spíš vašemu faktoru Bohatství. Nejdříve je potřeba si říct, že váš potenciál pro bohatství je představován nějakým elementem. Který z pěti elementů to je, se určuje na základě klasického čínského horoskopu 4 pilířů, označovaného jako BaZi. Existuje pět základních elementů – Dřevo, Oheň, Země, Kov a Voda a každý z nás patří k jednomu z těchto elementů přesto, že v našem životě jsou zastoupeny nějakým způsobem všechny z nich.

 

Zodpovědně zpracovaný horoskop a jeho rozbor je tedy klíčem, který vám umí pomoci odemknout váš potenciál k bohatství a nastartovat vás nejen ke správnému druhu a typu práce, ale také do správné oblasti, ve které máte tuto práci vykonávat. Čím dříve odemknete svůj potenciál, čím dřív porozumíte sami sobě a svým silným a slabým stránkám, tím dřív si můžete přestat blokovat ony ryby v proudu hojnosti.

 

Využijte tedy možnost:

 

1/ Zpracování rozboru vašeho BaZi pro rok 2018 s důrazem na faktor bohatství. Pošlete svoji objednávku na info@skolapetiprvku.cz

 

Nebo

 

2/ se zapište do naší Školy tradiční čínské astrologie ke studiu čínské astrologie která začíná v březnu 2018.